Wmcik Webmaster Bloguna Hoş Geldiniz. Bugün: - 23 Nisan 2018
site içi seo 2018
  • admin
  • 23 Nisan 2018
  • 0
  •  3

Yeni Site Açanlar İçin Seo Çalışmaları

Seo Nedir ?

Seo arama motorları için iyileştirme, optimsazyon ve düzenleme sistemidir. Seo çalışması ikiye ayrilır. Site içi ve site dışı çalışmalarıdır.

Site İçi Seo

Web sayfasının düzeninden tutun her noktasına kadar kapsayan alandır. Bu sitemizin olmazsa olması projemize start verdiğimiz önemli bölümdür.

Burada yapacağımız çalışmalar Kodlar, Meta taglar, etiket, görsel içerik, yazı içerikleri, keyword ve imaga taglardır. Bu işlemleri yapmadığımız süre boyunca google gibi arama motorları bizi indekslemiyecektir. Yani arama motorlarında sitemiz görüntülenmez.

 

Site İçi Seo Çalışması Yaparken Nelere dikkat Etmeliyiz

– En önemlisi site içine gireceğimiz konular yani sitemizde paylaşacağımız içerikler özgün ve bize ait olmalıdır. Aksi taktirde asla sitemiz üst sıralara çıkmaz ve sitemiz ban yiyebilir.

– Doğru etiketler girilmeli, girdiğimiz etiketler ile makalemiz aynı doğrultuda olmalı ve kesinlikle çok fazla etiket atarım daha fazla yükselirim gibi düşünceniz olmasın. Fazla etiket sitenizi zarara uğratacaktır.

– Görsel içeriklerinizi etiket koymadan yayınlamayın. Görsellerinizi mutlaka isimlendirin.

– Sitenizde sitemap bulunmalıdır. Bu sizin arama motorlarının botları tarafından rahat ve kolay bulunmanızı sağlayacak ve daha çabuk yükseleceksiniz. Bunun için bir sitemap oluşturup sitenizin ana dizinine atmanız yeterli olacaktır.

– Heading yani H1 H2 H3 etiketlerinin kullanımı

– Sitenizin kodlama dili ve sitenizin ana dili sitenizin yükselmesi için önemlidir.

– Sitenizde google veya yandex borlarını kapıda karşılayacak ve sitenizi sevdirecek bir Robots.txt olmalıdır.

– Sitemizin SEF link yapısı yani Url yapısı etkilidir.

Site Dışı Seo

Şuanda bu konuyu geldiyseniz demek ki site içi seo çalışmalarınızı tamamlamış site dışı seo çalışmalarına başlamışsınız demektir.

Site dışı seo dediğimizde aklımıza ilk önce Baclink ve link alışverişi gelir. Yani Sitenizin dış siteler tarafından fark edilmesidir.

– Arama motorlarında her zaman organik bağlantılar yani linkler kazanan siteler her zaman en kafada olurlar

– İşin püf noktası kesinlikle cinsel içerik bulunan siteler ve buna benzer yasal olmayan sitelere link vermeyin. Ki bunu yaparsanız başda google olmak üzere sitenizin yukarlarda olmasını unutun boşuna kürek çekmiş olursunuz.

– Form tanıtımları ve bu tarz sitelere link vermeniz yararlı olacak. Ama ilk başlarda bunu abartmayın.

– Link vereceğiniz sitelerin sizin site içeriğinize benzer olması avantaj sağlar. Örn: Bir haber siteniz var ise haber sitelerinden alacağınız Backlink çok faydalı olacaktır.

– Sitenizi sürekli güncel tutmanız hem site içi seo hemde site dışı seo çalışmalarınızın temelidir.

Not: Asla başka sitelerden kopyala yapıştır yapmayın. Hit kasmak için hile kullanmayın.

Emek hırsızlığından uzak durun ve göreceksiniz ki google en iyi dostunuz ve sitenizde en yukarılarda olacak. Site sahibi olmanın en esas temeli ise sabırdır.

 

 


Yazar: admin #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ

fatih ağı güncel vpn güncel dns adresleri
Önceki yazıyı okuyun:
Sosyal Medya Takipçiniz Hazır

Günümüz dünyasında sosyal medya hayatımızın bir parçası haline geldi. Gün içinde yaptığımız her şeyi sosyal medya hesaplarımızda paylaşıyoruz. Yeyip içtiğimizden...

Kapat