Wmcik Webmaster Bloguna Hoş Geldiniz. Bugün: - 1 Temmuz 2018
sar değeri nedir zararlı mı
  • admin
  • 1 Temmuz 2018
  • 0
  •  3

Telefonlarda ki Sar Değeri Nedir ? Zararı Var Mıdır ?

SAR kısaltılmış şekli, açılımı: “Specific Absorption Rate”. Bir başka deyişle mobil telefonların yaydığı radyo dalgalarının vücut tarafından algılandığı miktar.

Aslında SAR konusunda, mobil telefonların sağlığa zararlı olup olmadığı hala araştırma safhasında. Çeşitli görüşler var. Ancak bu konu gündemden düşmüyor. Bilinen bir gerçek var, o da; mobil telefonlar ile ilgili bu değerler bulunuyor ve küçükten büyüğe doğru değişiyor. Dikkatli olmakta yarar var.Ellerimiz serbest telefon kullanma özgürlüğünü kazanırken, neleri feda ediyoruz sorusunun yanıtı ilginç olabilir.

ABD’deki FCC “Federal Communications Commission” ‘ın belirlediği en yüksek değer 1.6 W/kg . Bu değerin üstündeki cihazların satışına izin vermiyorlar. Bulunan değer mobil telefonun kulağın yanında olduğunda vücudun aldığı miktar.

Kullandığınız mobil telefonun SAR değerini görmek istiyorsanız, http://www.fcc.gov/cgb/sar/ adresinden bütün mobil telefon şirketlerinin bu konudaki sayfalarına yönlendirme yapılıyor. Göreceğiniz gibi, mobil telefon şirketleri de bu konuyu ciddiye alıyor ve gerekli sonuçları yayınlıyor.

Üstelik bu değer markaya da bağlı değil. Her markanın düşük SAR değerine sahip modelleri olduğu gibi, yüksek SAR değerine sahip modelleri de var. Ancak bazı markaların genelde yüksek iken, bazı markaların çok az modeli yüksek SAR değerine sahip.

Umarım bu kadar zamandır kullandığımız cihazların etkisi ile ilgili daha somut sonuçlar kısa sürede ortaya çıkar.


Yazar: admin #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ

fatih ağı güncel vpn güncel dns adresleri
Önceki yazıyı okuyun:
astral seyahat yapma kesin
Astral Seyahat Nedir ? Yapmanın En Kolay Yolu %100

Astral seyahat insanın bilinci yerindeyken, fiziksel bedenin dışında ve başka mekanlarda gerçekleştiği söylenen bir süreçtir. Bu olayın öteki beden dışı...

Kapat