Wmcik Webmaster Bloguna Hoş Geldiniz. Bugün: - 12 Nisan 2018
  • admin
  • 12 Nisan 2018
  • 0
  •  

Su Sıcaklığını Ayarlamadan Yıkama Yapan Çamaşır Makinesinde Onarım

Su Sıcaklığını Ayarlamadan Yıkama Yapan Çamaşır Makinesinde Onarım

Çamaşır makineleri temel çalışma prensipleri çerçevesinde içerisine koyulan çamaşırları, aldığı suyu ısıtarak, belirli bir sıcaklık seviyesinde deterjan çekmecesinden alacağı temizlik malzemeleri yıkar. Bu temel çalışma prensibinde yaşanabilecek bir problem, makinenin işlevini yerine getirememesine neden olacaktır. Genel olarak da Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezine gelen çamaşır makinesi arızalarında ürünün bu fonksiyonunu etkileyecek parçalardaki arızalanmalar görülüyor. Çamaşır makinesinde en sık şekilde görülen sorunların başında ise makinenin yıkama suyunu ısıtmadan, yıkama fonksiyonunu yerine getirmesidir. Böyle bir arızalanma çamaşır makinesinin çamaşırları iyi bir şekilde yıkayamamasına ve hatta gereksiz enerji tüketimine dahi yol açabilmektedir.

Yıkama suyunu ısıtmayan ve çamaşırları soğuk şekilde yıkayan bir çamaşır makinesi, fonksiyonunu tam olarak yerine getiremediğini göstermedir. Bu durum çamaşır makinesinde mevcut olan parçalardan birisinde belirli bir arızalanmanın meydana geldiğini göstermektedir. Bu sebep dolayısı ile de profesyonel servis hizmetinden faydalanılması gerekliliği ortaya çıkar. Sarıgazi Arçelik Servisi merkezinde profesyonel ve alanlarında uzman teknik ekipler tarafından yıkama suyunu ısıtmayan arızalı çamaşır makinelerine hızlı ve etkin müdahaleler gerçekleştirilmektedir. Arçelik markalı çamaşır makinesinde meydana gelen yıkama suyunun ısınmaması problemi için ise makinenin rezistansı yani ısıtıcısı arızası göz önünde bulundurulur. Makinenin arka veya üst kapağı açılarak rezistans uçları kontrol edilerek, arızalı ise yenisi ile değişimini gerçekleştirmektedirler.

Bunun dışında ise onarımı sağlanamayan çamaşır makinesi ile ilgili olarak Sancaktepe Arçelik Servisi uzman teknik ekipleri tarafından çamaşır makinesinin sıcaklık derecesini ayarlayan termostatında arıza olup, olmadığı kontrol edilir. Eğer arızalı ise yenisi ile değişimi gerçekleştirilerek, yine arızanın çözüme kavuşturulması sağlanır. Yapılan kontroller neticesinde uzman personellerin makinenin suyu ısıtmaması gibi bir problemini ortaya çıkarmasının rezistans yada termostat kaynaklı olmadığını belirlemesi halinde ise yıkama suyunun ısınmasına engel olabilecek bir diğer parça olan program cihazı kontrol edilerek, uygun olan durumlarda onarımı gerçekleştirilirken, gereklilik teşkil ediyor ise yenisi ile değişimi gerçekleştirilerek sorun çözüme kavuşturulur. Yerinde servis hizmeti uygulaması çerçevesinde yapılan onarım müdahaleleri ile çamaşır makinesinin yeniden yıkama programı seçimine göre uygun olan yıkama suyu sıcaklık seviyesine ulaşması sağlanabiliyor.

 


Yazar: admin #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ

fatih ağı güncel vpn güncel dns adresleri
Önceki yazıyı okuyun:
YouTuber-Nasıl-Olunur-1
Youtuber Nasıl Olunur? Sizden Olur Olur

Öncelikle Video yayınlamak için bir hedefinizin bulunması gerekir. Sonuçta Youtube hesap açmış ve youtube içerisinde kanalları, şemasını ve videolarını hazırlayan...

Kapat