Wmcik Webmaster Bloguna Hoş Geldiniz. Bugün: - 19 Aralık 2017
güneşin yok olma tehlikesi
  • admin
  • 19 Aralık 2017
  • 0
  •  

Güneşin Yok Olma Tehlikesi

Güneşin manyetik etki alanının gün geçtikçe bozulması ve dengelerinin yer değişmesi sonucu ortaya çıkan koronal delikleri büyümesine yol açtı. NASA’ya göre dünya var olduğundan buyana hiç bu kadar büyük deliklerin ortaya çıkmadığını vurguladı.

Güneş de çok yüksek derecelerde fırtınalara sebeb olan koronal delikler güneş parçalanacak mı? Sorusunu aklımıza getirdi. Bu konu yıllardır uzay araştırma merkezlerinin en etkili araştırma konusu olmuştur.

Dünya Üzerinde Herhangi Bir Tehlike Yaratmıyor

Güneşteki anormal hareketlenmeler dünya üzerinde herhangi bir tehlike yaratmadığını söyleyen Nasa, sadece güneş için endişe ediyoruz belkide güneş var olduğundan buyana bunu tekrarladı normal olabilir veya olmaya da bilir diyerek net bir açıklamada bulunmadı.

SDO uzay aracının çektiği görüntülerde koronal deliklerin gün geçtikçe daha da büyüdü net olarak görülüyor. İngiliz guardin gazetesine göre, “güneş parçalanıyor“başlığı atarak kamuoyunda endişe yaratmıştı. Habere göre dünyadan elli kat daha büyük deliklerin oluştuğunu ve güneşin kendi ekseni tarafında dengelerin bozulduğunu kuzey bölümünden parçalanma ihtimali olabilir diye yazmıştı.


Yazar: admin #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ

fatih ağı güncel vpn güncel dns adresleri
Önceki yazıyı okuyun:
2017 topuz modelleri
Topuz Modelleri 2017

Topuz Modelleri Evlenecek bayanların genelde ilk aklına saç modelidir. Topuz modelini seçtiğinizde dikkat etmeniz gereken özellikler bulunmaktadır. Öncelikle yüz tipinize...

Kapat