Wmcik Webmaster Bloguna Hoş Geldiniz. Bugün: - 11 Ekim 2016
  • admin
  • 11 Ekim 2016
  • 0
  •  

E-Spor Nedir & E-Spor Hakkında Herşey

iyi günler arkadaşlar bugün sizlerle son zamanlarda duymaya başladığımız E-Spor Nedir,E-spor hakkında ki sorularınızı bu konuda cevaplandırmaya çalışıcağız. Oyun Oynayarak sporcu olabilirmiyizişte soruların cevabı.

Bilgisayar oyunları ve her türlü oyun konsolunda oynanan oyunları son yıllarda e-spor ismiyle neredeyse tüm medyada duyar olduk. Peki E-spor nedir? Oyun oynamak spor sayılır mı?

E-spor’la ilgilenen, izleyen, destekleyen kişilerle konuştuğunuzda sizlere kesinlikle bu işin artık bir spor dalı olduğunu söyleyecektir. Hatta dünyada bazı ülkelerde e-spor’un spor federasyonlarına bağlandığını, resmiyet kazandığını da söyleyeceklerdir. Google Fransa’da e-spor’a destek, e-spor’a yapılan kanun düzenlemeleri şeklinde aramalar yaparsanız Avrupa’da e-spor’un ne kadar önemsendiğini görebilirsiniz.

Dijital sporlar adıyla da anılan e-spor aslında profesyonel arenaya taşınabilecek her türlü oyunun oynanması olarak tanımlayabiliriz. E-spor internet olan yerdelerde, insanların birlikte oyun oynayabileceği veya düzenlenen çeşitli organizasyonlarda ve yarışmalarla biraraya gelip turnuva maçları oynayabileceği, zihinsel ve fiziksel çaba gerektiren bir spor dalıdır.

Ülkemiz E-spor ile yaklaşık olarak 1999 yılında tanışmıştır. Her geçen yıl daha da büyümekte olan e-spor, gerek e-sporcular olsun gerek e-spor izleyicileri olsun herkesin gün geçtikte daha çok ilgisini çeken bir spor dalıdır.

e-spor-nedir-wmcik-com

E-spor dünya çapında artık neredeyse milyonlarca e-sporcunun dahil olduğu, bilgisayar başında oyun oynarayarak vakit geçirmekten daha fazlasının yapıldığı bir oluşumdur.

E-sporcuların milyon dolarları bulan sponsorluk kazançları, oyun severlerin kendilerini e-spora yöneltmelerinin en büyük nedenlerindendir. Oyun oynayarak paza kazanmak bu bağlamda artık hayal değil.

Türkiye E-spor konusunda bir çok avrupa ülkesiyle yarışmakta, Türk E-spor takımları katıldıkları her organizasyonda isimlerinden başarıyla söz ettiriyor. Son olarak CS:GO Milli Takımımız 2016 Dünya Şampiyonu olduğunda bilgisayar oyunlarını seven, e-spor’a elinden gelen desteği esirgemeyenlerin göğsü bir kez daha kabardı.

Ve evet, oyun oynarak sporcu olmak mümkün. E-spor’un ilerleyen süreçte daha da yaygınlaşacağı, sponsorlarının artacağı ve en önemlisi resmi anlamda daha çok saygı göreceğine eminiz.


Yazar: admin #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ

fatih ağı güncel vpn güncel dns adresleri
Önceki yazıyı okuyun:
WordPress SMTP Ayarlarını Yapma

İyi günler webmaster blogu ziyaretçileri bu konuda sizlerle hepimizin karşılaşabileceği bir sorun olan  mail gönderme sorunundan bahsedeceğim. Wordpres Kullanıyorsanız Bazı...

Kapat