Wmcik Webmaster Bloguna Hoş Geldiniz. Bugün: - 8 Haziran 2018
en pahalı oyunlar neler
  • admin
  • 8 Haziran 2018
  • 0
  •  1

Dünyanın En Pahalı Oyunları

Dünyanın En Pahalı Oyunları

Bilgisayar oyunlarının mazisi neredeyse 50 yılı geçti. İlk ilkel oyunların yüzüne bakan olmamakla birlikte günümüzde bilgisayar oyunları bütçe olarak filmler ile yarışır hale gelmiştir. Son yıllarda piyasaya sürülen bilgisayar oyunlarının arkasında dev bütçeler ve yüzlerce kişilik ekipler yer almaktadır.

Bilgisayar Oyunlarının Maliyetleri

Bilgisayar oyunlarını maliyetleri, kalitesi oranında artmaktadır. Son yıllarda çıkan oyunların yapımında birçok ayrıntı gözetilmektedir. Mesela oyun müzikleri özenle seçilmekte, grafikler için onlarca grafiker emek harcamakta, kodlama aşamasında yine onlarca programcı ter dökmektedir. Bu nedenle maliyetler de tavan yapmaktadır. Aslında oyun firmaları oyunlarından beklentiler yüksek olduğundan bu işler için de kesenin ağzını açmaktadırlar. Sonuçta karşımıza dev bütçeli, yayınlanmaları magazinel ve sansasyonel hale gelen oyunlar ile karşılaşılmaktadır.

En iyi Bilgisayar Oyunları için Tıkla

Oyun firmalarının dev bütçeler ile dev oyunlar hazırladığını anlattıktan sonra gelelim son seneleri en pahalı, en büyük bütçeye sahip oyunlarından bahsetmeye. Mesela Halo strateji oyununun 2007 yılında çıkan 3. versiyonunun bütçesi tamı tamına 55 milyon dolardır. Metal Gear Solid 4 ise 2008 yılında piyasaya sürülmüştü ve bütçesi 60 milyon dolardı. 2008 yılının bir diğer oyunu Too Human oyunu da 60 milyon dolarlık bir bütçeye sahipti. 1999 yapımı eski bir oyun olan Shenmue oyunu ise 70 milyon dolarlık bir harcama sonucu ortaya çıkmıştı. Gran Turismo 5 oyunu 2010 yılında yayınlandığında oyun için 80 milyon dolar harcanmıştı. GTA 4 2008 yılında tam 100 milyon TL’ye mal olmuştu.

100 milyon bütçeli bir diğer oyun ise Read Dead Redemption olup 2010 yılında piyasaya sürülmüştü. 2013 yılında Disney İnfinity adlı oyun da tam 100 milyon dolarlık bir maliyete sahipti. Star wars the old republic oyunu ise 200 milyon dolar ile en pahalı ikinci oyun durumunda. Listenin birinci sırasında ise 265 milyon dolar bütçe ile hazırlanmış GTA 5 oyunu bulunmaktadır. En iyi Oyunlar hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için sitesini üzerinden en iyi listelere ulaşım sağlanabilir.


Yazar: admin #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ

fatih ağı güncel vpn güncel dns adresleri
Önceki yazıyı okuyun:
Cep Telefonlarının Bilinmeyen Özellikleri Nelerdir

Cep Telefonlarının Bilinmeyen Özellikleri Nelerdir Biliyoruz ki modern cep telefonları birçok özelliğe sahip.Dünyanın neresinde olursa olsun yanınızda olmayan bir arkadaşınızla...

Kapat